İç Ceviz

İç ceviz, cevizin kabuklarından arındırılmış halidir. Cevizi kabuklu halde satın alıp kabukları kırmak ve cevizin içini çıkarmak oldukça meşakkatli bir iştir. Bu nedenle bu tür zahmet verici işler ile uğraşmak istemeyen kişiler kabuklu ceviz satın almak yerine iç ceviz satın alırlar. Kabuklu ceviz ile iç ceviz arasında diğer hiçbir açıdan herhangi bir fark bulunmaz.

İç Ceviz Nedir?

Ceviz, normalde ağaçtan yeşil kabuklu bir halde toplanmaktadır. Daha sonra pek çok aşamadan geçen ceviz, yeşil kabuğundan tamamen arındırıldıktan sonra kurutulmaya bırakılır. Bu aşamadan sonra cevizi kabuklu ya da kabuklarından arındırılmış olarak satmak mümkündür. İç ceviz, cevizin kabuğundan ayrıştırılması ve sadece iç kısmının bırakılması ile meydana gelir.

İç Ceviz Ne İçin Kullanılır?

Bildiğimiz üzere ceviz pek çok açıdan insan sağlığına faydalı bir kuruyemiştir. Sağlıklı yağlar, lif, vitamin ve pek çok minerali içinde barındıran ceviz aynı zamanda antioksidan aktivitesine de sahiptir. İç cevizin etrafını saran zarda melatonin, E vitamini ve daha pek çok yararlı madde bulunur. Yapılan bir çalışmada yemek sırasında iç ceviz tüketmenin, yemekte alınan kötü kolesterolün etkilerinin azalttığı gözlenmiştir. Bunun haricinde yine pek çok hastalığın önlenmesinde büyük oranda yardımcı olan iç ceviz, özellikle kanser riskini azaltması nedeni ile beslenme düzenimizde yer alması gereken bir besindir.

Kilo vermek isteyen bireyler, porsiyonlarını küçültürken besin değerleri yüksek sağlıklı besinler tüketmeye dikkat ederler. Hemen her diyet programına ara öğün şeklinde eşlik eden cevizin düzgün bir diyet uygulanması halinde kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Cevizin zihin sağlığı üzerine olan etkisi de yadsınamayacak derecede fazladır.

Hem kaygı düzeyini azaltan hem de öğrenme becerilerinde faydalı olan beynin bir diğer önemli özelliği de Alzheimer üzerine etkisidir. Unutkanlık şeklinde kendini gösteren bu hastalığın etkileri, hafıza ve öğrenme üzerine fayda sağlayan ceviz sayesinde çok düşük oranda da olsa azalmaktadır. Bu nedenle pek çok bilim insanı az da olsa düzenli bir şekilde ceviz tüketilmesini önermektedir. Diğer besin çeşitlerinde olduğu gibi cevizin de çok yüksek miktarlarda tüketilmesi, içeriğindeki yağdan dolayı kilo alımına neden olabilmektedir.

Yapılan bir diğer araştırmada bir grup erkek bireyin beslenme programına ceviz eklenmiş ve diğer gruba eklenmemiştir. Bu araştırma sonucunda beslenmesinde cevize yer veren erkek bireylerin üreme sistemlerinin diğer gruba kıyasla olumlu etkilendiği görülmüştür. Ceviz tüketen bireylerde sperm hareketliliği, şekli ve canlılığında pozitif yönde farklılık gözlenmiştir. Burada yer almayan daha pek çok fayda, kabuklu ya da kabuksuz ceviz tüketilmesi sayesinde olmaktadır.

Cevizin saymakla bitmeyen pek çok faydası olunca pek çok birey en iyi iç ceviz satan yer arayışına girmiştir. Her cevizin tadı aynı olmadığı için her birey en güzel cevizi bularak bunu tüketmek istemektedir. İç ceviz satan yerler arasında yer alan ceviztoptan.com en kaliteli cevizleri müşterilerin ayaklarına kadar ulaştırmaktadır. Bu sitede hem kabuklu ceviz hem de kabuğundan arındırılmış iç ceviz satışı yapılmaktadır. 

 

İç Ceviz Nerelerde Kullanılır? 

İç cevizin bitmek bilmeyen faydaları nedeni ile pek çok birey yaptıkları yemek ve tatlılarda da cevize yer vermektedir. Türk mutfağında büyük öneme sahip ceviz, kahvaltılarımızı da süslemektedir. Bunun haricinde özellikle diyet programı uygulayan bireyler ara öğünlerinde bir miktar ceviz tüketerek hem açlık hissinin önüne geçmekte hem de içeriğindeki maddeler sayesinde daha sağlıklı bir şekilde beslenmektedirler.

Cevizi bu kadar sık tüketen bireyler en iyi kabuklu ya da iç ceviz satan yerler için araştırma yaparak en kaliteli yerden ceviz almak istemektedirler. Firmamızın kabuklu ya da kabuksuz satışını yaptığı cevizleri gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Bu sitede yapmış olduğunuz alışverişler için toptan satın alım yapmanız gerekmektedir. Fakat zaten kuruyemişçilerden satın alacağınız az miktardaki cevizler için çok yüksek miktarda ödeme yapmak yerine alacağınız cevizi toptan bir şekilde satın almak daha uygun fiyata denk gelmektedir. 

Sitemizde satışı yapılan kabuklu ve iç cevizlerin satın alma aşamasından önce gördüğü işlemler hijyenik ortamlarda yapılmaktadır. Ayrıca bu cevizlerin yetiştirilmesi için gereken her türlü koşul, en iyi şekilde sağlanmaktadır. Cevizlerin toplanması, kurutulması, kabuklarından arındırılması gibi her türlü aşamada bu işleri en iyi şekilde yapan işçiler yer almaktadır. Böylece en iyi iç ceviz satan yer olma sıfatını almaya hak kazanarak siz değerli müşterilerimize de en güzel cevizleri sunuyoruz.

Toptan İç Ceviz

Toptan iç ceviz satışı yapan firmamız, en kaliteli cevizleri müşteriler ile buluşturmaktadır. Firmamızdan satın almış olduğunuz cevizde kararma ihtimali neredeyse sıfırdır. Yine aynı şekilde bu cevizlerde acı tat olma olasılığı da çok düşüktür. Ülkemizde üretilen ceviz, tüketilen miktara göre düşük kalmaktadır. Bu nedenle firmamız da ithal cevizler de satmaktadır. Bu cevizlerin üretim aşamaları ve hazırlanma aşamaları büyük bir titizlik ile incelenmektedir. 

Ceviz, içeriğinde yer alan maddeler ve çeşitli özellikleri sayesinde en sık tüketilen kuruyemiş çeşitleri arasında yer almaktadır. Beyin ve hafızaya büyük oranda faydalı olan ceviz, antioksidan özelliğe sahiptir. İster yemek sırasında ister yemek aralarında tüketilsin bu özelliği sayesinde yediğiniz yemeklerle almış olduğunuz zararlı yağlar ve diğer maddelerin etkileri azaltılmaktadır.

 Yapılan araştırmalar pek çok kanser çeşidinden korunmak için ceviz tüketilmesinin faydalı olacağını kanıtlamıştır. Özellikle pasta ve tatlı hazırlanması aşamalarında tek tek ceviz kırmak çok yorucu olacağı için müşteriler bu tür hazırlıklar için iç cevizi tercih etmektedir. Kabuklu cevize kıyasla bir miktar fiyat açısından farklılık bulunan iç ceviz, tat olarak farklılık içermez. Sitemizden toptan iç ceviz siparişi vererek siz de en kısa sürede aradığınız kalitedeki cevize ulaşabilirsiniz. Diğer firmalara kıyas ile firmamızda satışı yapılan cevizin fiyatları, piyasadaki güncel fiyatların üzerine çıkmamaktadır. Bizler, müşteri memnuniyetine büyük önem veren bir firma olarak müşterilerin mağdur olacağı her türlü girişimden kaçınmakta, müşterilerin aldıkları hizmetten memnun kalması için gerekli her türlü adımı atmaktayız. 

İç Ceviz Nereden Alınır?

İç ceviz tüketen bireyler, en iyi iç ceviz nereden alınır sorusunun cevabını merak etmektedir. Aslında ceviz, tüm kuruyemiş satan yerlerden satın alınabilecek bir yemiştir. Fakat çoğu dükkan sahibi ya da firma, ceviz ne kadar sık tüketilirse fiyatı da o derece yüksek tutarak insanları zor durumda bırakmaktadır. Zaten pahalı olan bu tür besinlerin kar amaçlı çok yüksek fiyatlarda satılması, insanların bu besine ulaşmasını zorlaştırmaktadır.

Firmamız, güncel piyasa değerlerini takip ederek hem kabuklu hem de kabuksuz cevizi en uygun fiyat aralığında tutarak satışını yapmaktadır. Ayrıca ceviztoptan.com , adından da anlaşılacağı üzere toptan ceviz satışı yaptığı için perakende satış yapan diğer pek çok yere göre daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bu nedenle ceviz alacak olan ve iç ceviz nereden alınır diye düşünen bireyler, sitemizi ziyaret ederek gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler. Sitemizde çeşitli dönemler yapılan kampanyalar ile ücretsiz kargo ya da indirim ile ceviz satın almanız da mümkündür.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60