Howard Ceviz

Howard Ceviz

Howard ceviz yeşil kabuklu rengi ile dikkat çeken ceviz türlerinden biridir. Meyve iç kalitesi de oldukça iyidir. Bu cevizin meyve iç verimi yaklaşık %49 civarındadır. Kabuksuz olarak meyve ağırlığı ise 6,5-7 gram arasında değişiklik gösterir. Kabuklu olarak ortalama 13 gram ağırlığındadır. Toptan ceviz olarak sıklıkla tercih edilen bir üründür.
Howard ceviz meyve boyutu olarak büyük ceviz türleri arasında yer alır. Bu cevizin meyveleri fındık gibi geniş ve yuvarlak yapısıyla dikkat çeker. Bu cevizin meyvelerinin ağır olmayan çekirdekleri bulunur. Howard toptan ceviz fiyatları meyvelerin niteliğine göre değişiklik gösterir. Howard ceviz Chandler cevize rakip gösterilen bir türdür. Bunun yanında bu tür Pedro cevizin bir melezi olması ile de bilinir. Howard cevizin ağaçları ise küçük ve orta irilikte olabilir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Howard Ceviz Özellikleri


Howard ceviz türünün yan dal verimliliği son derece yüksektir. %80-90 civarında meyve verme özelliği bulunur. Howard cevizin kabuk yapışması da oldukça iyidir. Bu ceviz türünün meyveleri yuvarlak ve dört köşelidir. Toptan iç ceviz olarak da en çok tüketilen türlerden biridir.
Howard cevizin meyveleri açık renkli olma özelliğine sahiptir. İç oranı yaklaşık %90-95 arasında değişiklik gösterir. Bu ceviz chandler cevize göre daha aromalı olması ile de dikkat çeker. Meyve kabukları chandlar ile karşılaştırıldığında daha kalındır. İç ceviz verimi yüksek olan ceviz türleri arasında yer alır. İç ceviz olarak satın alınabileceği gibi toptan kabuklu ceviz olarak da sıklıkla satın alınır.
Howard Ceviz Faydaları
E vitamini bakımından zengin olan bu ceviz türü arterlerde meydana gelebilecek plak oluşumlarının önüne geçer. Bu sayede kalp tıkanıklığı sorunlarını engellemiş olur. Yapısında bulunan besin ve vitaminler ile kandaki pıhtılaşmanın engellenmesini sağlar. Kan dolaşımının daha verimli olmasına yardımcı olur. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türlerinden biridir.
Günlük olarak tüketildiğinde kolesterolün düşmesine yardımcı olma özelliği bulunur. İyi kolesterol seviyesinin yükselmesini sağlar. Damar çevresini temizleyerek damarların genişlemesine yardımcı olur. Bu şekilde kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Toptan ceviz satanlar sahibinden tarafından en çok satılan cevizlerden biridir.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60