Hartley Ceviz

Hartley Ceviz

Hartley ceviz meyve kalitesi son derece yüksek olan türlerden biridir. Bu sebeple diğer ceviz türlerinden çok daha değerli bir yapıdadır. Yan dallardan meyve verme oranı yaklaşık %5 ile 10 arasında değişir. Hartley ceviz geç çiçeklendiğinden Franquette ceviz türünün tozlayıcı olarak seçilmesi önerilir. Kaliteli bir ceviz türü olduğundan toptan ceviz olarak sıklıkla tüketilir.
Hartley ceviz türünün meyveleri kalp şeklindedir. İç meyvelerinin ağırlığı yaklaşık 6,1 gram kadardır. Bunun yanında iç cevir verim oranı yaklaşık %46 kadardır. Bu tür 1915 yılında dünya fuarında birinci sınıf kabuklu ceviz olarak ödül almıştır. Toptan ceviz fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Mevsim sonu ya da ortasında hasat edilebilen bu cevizin çatlaması da oldukça kolaydır.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Hartley Ceviz Özellikleri


Hartley ceviz melez türler arasında yer alır. Optimum büyüme sağlayabilmesi için verimli topraklarda büyümesi gerekir. İç ceviz kalitesi yüksek olan ceviz türleri arasında yer alır. Meyveleri iyi yapılı olması ile bilinir. Bu sebeple toptan iç ceviz olarak daha çok satın alınır.
Hartley, Chandler cinsi cevizlere yakın bir zamanda Nisan ayının başlarında uyanır ve yine bu aylarda hasat edilir. Kuru ceviz ağırlığı yaklaşık 14 gram civarındadır. Toptan iç ceviz olarak satın alınabileceği gibi toptan kabuklu ceviz olarak da satın alınabilir. İç ceviz kalitesinin yüksek olması nedeniyle tercih edilen ceviz türlerinden biridir.


Hartley Ceviz Faydaları


Hartley ceviz beyin fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yaş ilerlemesi nedeniyle meydana gelen olumsuz durumlara karşı hafızayı güçlendirir. Bunun yanında Alzheimer hastalığının ilerlemesini azaltır. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türlerinden biridir. Sağlıklı protein, lif ve yağ bakımından zengin yapısı ile dikkat çeker. Bu nedenle kilo dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Kalp ve kemik sağlığının korunması açısından da faydalıdır.
Hartley ceviz kanseri önlemeye yardımcı olur. Bunun dışında farklı hastalıkların önlenmesinde de etkilidir. Omega 3 yağ asitleri barındırması nedeniyle kalp sağlığının iyileşmesine yardımcı olur. Yapısındaki selenyum ve iyot ile beynin optimal işleyişini sağlar. Toptan ceviz satanlar sahibinden sıklıkla tercih edilir. Sayfamızı google de bulabilirsiniz.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60