Fernor Ceviz

Fernor Ceviz

Fernor ceviz Fransız orijinine sahiptir. Bu ceviz türü karasal iklimlerde ve bunun yanında yüksek korumalı arazilerde yetiştirilen bir türdür. 1000 ve 1800 metre arasında yükseklikleri değişir. Toptan ceviz olarak sıklıkla tercih edilen türlerden biridir. İklim şartlarının uygun olması halinde daha yüksek ya da daha alçak alanlarda yetiştirilmesinde sıkıntı yoktur. Fernor ceviz fidanlarının bilinçsiz bir şekilde dikilmesi verimin düşmesine neden olur.
Fernor ceviz fidanı daha çok Fernette ceviz fidanı ile dikilen bir türdür. Fernor ceviz ağaçları Mayıs ayında çiçek açmaya başlar. Toptan ceviz fiyatları ürünlerin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Çiçek açımı Mayıs ayına denk geldiğinden geç don olaylarından meyvelerin korunması mümkün olur. Bu da olası ürün azalmalarını engelleyecektir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Fernor Ceviz Özellikleri


Fernor ceviz yaklaşık 12 gram civarındadır. Yağ oranı %51 civarındadır. İç oranı ise %49 olarak bilinir. Protein oranı çok yüksektir. Fernor cevizin yan dallarında meyve verme oranları yüksektir. Meyveler salkımlar şeklinde birli, ikili, üçlü, dörtlü şekilde olabilirler. Toptan iç ceviz olarak da tercih edilen bir türdür.
Fernor ceviz ağacının meyve olgunlaşması geç olur. Bu cevizler yüksek kaliteli yapıdadır. Kabuk renkleri açıktır. Son derece lezzetli ceviz türlerinden biridir. Toptan kabuklu ceviz olarak da sıklıkla satın alınan bir ceviz türüdür. Fernor ceviz ortalamaların üzerinde olan ceviz türleri arasında yer alır. Bu cevizin kabuklu kuru meyve ağırlığı yaklaşık 12 gram civarındadır. Kuru iç ceviz ağırlığı ise yaklaşık 6 gram civarındadır.


Fernor Ceviz Faydaları


Fernor cevizin diğer ceviz türleri gibi pek çok faydası bulunur. Cildin yaşlanmasını önleme özelliği bulunur. Ciltteki kırışıklık sorunlarının ve yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlar. B vitamini ve antioksidan açısından son derece zengindir. Bu nedenle parlak bir cilde sahip olmak isteyenlerin tüketmesi gerekir. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türlerinden biridir.
Fernor ceviz düzenli bir şekilde yeterli miktarlarda tüketildiğinde cilde pek çok faydası bulunur. Cevizin en önemli faydaları arasında kolesterolü dengelemesi yer alır. Ceviz içerisinde yer alan vitamin ve mineraller vücut sağlığı açısından son derece faydalıdır. Toptan ceviz satanlar sahibinden ile fernor ceviz satın alınabilir. Sayfamızı google de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60