Fernette Ceviz

Fernette Ceviz

Fernette ceviz tek başına üretilen bir ceviz değildir. Fernette ceviz, Fernor cevizin tozlayıcısı olma özelliğine sahiptir. Fernette ceviz yan dallara doğru verimli bir şekilde meyve verir. Fernor cevizlerin tozlayıcısı olması ile bilinir. Fernette ceviz toptan ceviz olarak en çok tercih edilen türlerden biridir. Tek başına bolca tozlama yapabilme özelliğine sahiptir.
Bu ceviz türünün meyvelerinin ağırlığı yaklaşık 14-15 gram civarındadır. Bu cevizlerin verimleri %50 civarındadır. İç ceviz ağırlığı ise yaklaşık 7,5 gram civarındadır. Fernette ceviz kabuğundan kolay bir şekilde ayrılabilir. Toptan ceviz fiyatları bakımından fiyatları uygundur. İçi beyaz olan ceviz türleri arasında yer alır. Fernette ceviz fidanı Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilen bir türdür. Bu ceviz türü Franguetta X Lara melezi olma özelliğine sahiptir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Fernette Ceviz Özellikleri Nedir?


Fernette ceviz Fransız menşeli verimli bir tür olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında geç çiçek verme özelliği de bulunur. Karasal iklimin hakim olduğu alanlarda yetiştirilmeye uygun bir türdür. Bu ceviz türünün kuru ya da yaş olarak tüketimi mümkündür. Toptan iç ceviz olarak da sıklıkla tercih edilen ceviz türlerinden biridir.
Ceviz özellikle son zamanlarda son derece popüler olan ceviz türlerinden biridir. Fernette ceviz fidanı tozlamasını gerçekleştirdiği Fernor ceviz ağacı gibi soğuk iklimleri sever. Yabancı cins ceviz fidanları arasında en verimli türlerden biridir. Toptan kabuklu ceviz olarak da sıklıkla tercih edilir.


Fernette Ceviz Faydaları Nelerdir?


Fernette ceviz kanseri önleme özelliğine sahiptir. Bunun yanında pek çok hastalığın önlenmesinde de etkilidir. Demans ve epilepsi gibi hastalıkların giderilmesine yardımcı olur. Tokluk hissi verme özelliği vardır. Bu nedenle kişilerin kilo kontrolüne yardımcı olur. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan türlerden biridir. Metabolizmanın iyileşmesine yardımcı olur.
Fernette ceviz bağışıklığın güçlenmesinde de etkilidir. Büyüme, gelişme ve sindirim gibi çeşitli metabolik olaylara katılma özelliği bulunur. Fernette ceviz tüketimi kandaki melatonin seviyesinin yükselmesini sağlar. Bu da insanların daha rahat bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olur. Toptan ceviz satanlar sahibinden ile fernette ceviz satın alabilirsiniz. Sayfamız google üst sıralarda yer almak için elinden geleni yapıyor.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60