Eureka Ceviz

Eureka Ceviz

Eureka ceviz Türkiye’de yetişen yabancı ceviz çeşitleri arasında yer alır. Farklı iklimlere uyumlu olan ceviz türlerinden biridir. Toptan ceviz olarak da sıklıkla tercih edilen ceviz çeşitlerinden biridir. Ceviz ağaçta yetişen ve kendine has pek çok özelliği bulunan bir meyvedir. Eureka ceviz alternatif tıpta da sıklıkla kullanılır. Vücut için son derece önemli olan Omega-3 yağ asidi bakımından zengindir. Bu ceviz türü Türkiye’de özellikle Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz gibi bölgelerde yetiştirilir.
Eureka ceviz türünde diğer ceviz türlerinde olduğu gibi E vitamini, folik asit, demir, magnezyum, fosfor, çinko, potasyum bulunur. Hafızayı güçlendirme etkisi bulunduğundan büyük küçük herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Kolesterolü düşürme özelliği dolayısıyla özellikle kolesterol hastalarının tüketmesi gereken bir besindir. Toptan ceviz fiyatları ceviz türlerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Eureka Ceviz Özellikleri


Eureka ceviz cinsi diğer ceviz cinslerinden rahatlıkla ayırt edilebilir. Bu ceviz türü Mart ayının sonlarına doğru filizlenir. Ekim ayının başında da hasat işlemleri gerçekleştirilir. Toptan iç ceviz olarak da en çok tercih edilen ceviz türlerinden biridir.
Kuru kabuklu haldeyken yaklaşık 15 gram civarındadır. Genelde iç ceviz renkleri çok daha koyu olur. Güneş yanıklarına karşı duyarlı bir cins olması ile de bilinir. Toptan kabuklu ceviz olarak da bu ceviz türünü tercih edebilirsiniz. Ceviz kalpten göz hastalıklarına kadar pek çok hastalığın önlenmesinde etkilidir.


Eureka Ceviz Faydaları


Eureka ceviz sağlıklı yağ barındırması bunun yanında protein ve lif kaynağı olması bakımından oldukça faydalı besinler arasında yer alır. Toptan ceviz satanlar sayesinde bu ceviz türüne ulaşabilirsiniz. Kilo dengesinin sağlanmasında son derece etkilidir. Kalp ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ceviz çeşitli salatalara, makarnalara ya da unlu mamullere de eklenebilir.
Toptan ceviz satanlar sahibinden satın alarak günlük birkaç tane ceviz tüketimi ile sağlığınızı koruyabilirsiniz. Eureka ceviz kanser dahil pek çok hastalıktan korunmadan yardımcı olur. Omega-3 yaş asidi bakımından zengin olduğundan kalp sağlığının korunmasını sağlar. Yapısında bulunan selenyum ve iyot ile beynin optimum düzeyde çalışmasına yardımcı olur.Sayfamız Google üst sayfalarda yer alır.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60