Cisco Ceviz

Cisco Ceviz

Cisco ceviz melez türler arasında yer alır. Bu cevizin ağacının küçük ve dik büyüme eğilimi bulunur. Yapraklanma süresi son derece geçtir. Bu nedenle ilkbahar aylarında gerçekleşen geç don durumlarından etkilenmez. Bakteriyel yanık durumlarına karşı hassas bir yapısı bulunmaz. Cisco ceviz Chandler ve Howard ceviz fidanları için tozlayıcı olarak da kullanılır. Toptan ceviz olarak da satılan bir ceviz türüdür.
Pedro meylan melezi olan bu ceviz türü %80 verim verme özelliğine sahiptir. Yan tomurcuklarda meyve vermesi yaklaşık %75 civarındadır. Bu ağacın meyveleri Frenquette cevizlere benzer ancak daha iri yapılı olması ile dikkat çeker. İç kalitesi optimal bir özellik göstermez. Bunun yanında iç renginde de değişimler olabilir. Toptan ceviz fiyatları ürünün özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Cisco Ceviz Özellikleri


Cisco ceviz türü Franquette ceviz türünden önce Nisan ayı ortalarında uyanır. Kabuklu ve kuru meyvesi yaklaşık 14 gram civarındadır. Bu cins cevizler Chandler ve Howard cinsi cevizlerin dölleyicisi olarak tercih edilir. Dallarının uç kısımlarında meyve oluşumu gözlemlenir. Toptan iç ceviz olarak da tercih edilen bir türdür.
Cisco ceviz türünün kabukları son derece sert yapılı olması ile bilinir. İç ceviz rengi orta açıklıkta olur. Bu ceviz türü Ekim ayının ikinci haftalarında hasat edilebilir. Toptan kabuklu ceviz olarak da en çok satılan ceviz türlerinden biridir.


Cisco Ceviz Faydaları


Cisco ceviz yeterli miktarlarda tüketildiğinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Ceviz tüketimi ile vücuda alınan kalori vücut tarafından depolanmadığından kilo yapma gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun yanında kanseri önleme bakımından da faydaları bulunur. Düzenli Cisco ceviz tüketimi kansere karşı vücut direncinin artmasını sağlar. Faydaları bakımından toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türlerinden biridir.
Cisco ceviz E ve B6 vitamini içerdiğinden sinir sistemlerini olumlu bir şekilde etkiler. Bu ceviz türünün beyne ciddi anlamlarda faydası da bulunur. Uyku sorunu olanlar tükettiğinde uykuya dalmaları çok daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Toptan ceviz satanlar sahibinden ile cisco ceviz günümüzde en çok tercih edilen ceviz türleri arasında yer alır.Sayfamız Google üst sayfalarda yer alır.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60