kara Ceviz

Kara Ceviz

Ceviz, ülkemizde sıklıkla tüketilen kuruyemişler arasında yer almaktadır. Sağlık için oldukça faydalı ve besin değeri yüksek olan ceviz, pek çok hastalık için şifa kaynağı olmaktadır. Cevizin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kişiler ihtiyaçları halinde bu çeşitlere toptan ceviz satanlar aracılığıyla ulaşabilmektedirler. Bu çeşitlerden birisi de kara ceviz olmaktadır. Kara ceviz ülkemizde sınırlı alanlarda yetiştirildiğinden dolayı oldukça değerli bir üründür. Kara ceviz, diğer ceviz türlerine göre daha kaliteli ve sert bir cevizdir. Aynı zamanda asit ve yağ bakımından da diğer türlere göre daha zengindir. Kara ceviz, genel olarak ABD’nin kuzey bölgelerinde yetiştirilmektedir. Bilinen ceviz ağaçlarından daha hızlı bir gelişimi vardır.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları

Kara Ceviz Faydaları

Hemen hemen her ceviz türünün olduğu gibi kara cevizin de saymakla bitmeyecek faydası bulunmaktadır. Kara cevizin yağ ve asit oranı diğer türlere göre daha fazladır. Buna bağlı olarak da omega 3 yağ asidi bakımından oldukça zengin olan kara ceviz kalp sağlığı için oldukça önemlidir. Diğer bir yandan, kara ceviz kan basıncını düşürür ve böylelikle felç gibi hastalıklar için koruma görevindedir. Kara cevizin içeriğinde yer alan anti-inflamatuar ile iltihaplı hücrelere karşı koruma sağlar. Kara cevizin faydalarından bir diğer ise kabızlık ve ishal gibi boşaltım sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmasıdır. Ayrıca belirli ilaçların üretiminde de kara ceviz tohumu kullanılmaktadır. Kara cevizin kullanımı sadece sağlık alanında değil sanayi alanında da bulunmaktadır. Cevizin siyah kabukları boya sanayisinde doğal boya elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak da boya sanayisinde kullanmak amaçlı toptan kabuklu ceviz satın alınırken, ilaç üretimi için yine toptan ceviz satın alınabilir.

İnsanlar Neden Kara Ceviz Almalı?

Kara cevizin pek çok faydası ve kullanımı bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da kişiler hızlı ve kolay bir şekilde toptan ceviz satanlar aracılığıyla kara cevize ulaşabilmektedirler. Toptan ceviz fiyatları genel olarak çeşide göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatları etkileyen diğer unsurlar arasında da toptan iç ceviz ve toptan kabuklu ceviz yer almaktadır. Toptan ceviz satışında bulunan https://ceviztoptan.com/ internet sitesinden yardım alınabilmektedir.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60