Tulare Ceviz

Tulare Ceviz

Tulare ceviz yüksek verimi ile bilinen ceviz türleri arasında yer alır. Bu nedenle toptan ceviz olarak en çok tercih edilen ceviz türlerinden biridir. Son dönemde daha popüler olan kabuklu ceviz türlerinden biridir. Tulare yeni çeşit bir ceviz türüdür. Harold Forde ve Eugene Serr tarafından yürütülen Kaliforniya Üniversitesi ceviz yetiştirme programında yetiştirilmiş olan bir ceviz ağacından 1967 yılında elde edilmiştir.
Bu ceviz türü ismini Kaliforniya eyaletinin Central Valley bölgesinde bulunan Tulare isimli ilçeden almıştır. Bu ceviz türü mevsim ortasında hasat edilir. Tulare ceviz ağacı eyaletin ceviz üretimine ciddi katkı sağlar. Toptan ceviz fiyatları cevizlerin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Tulare Ceviz Özellikleri


Tulare ceviz türünün kabukları bir miktar ince olsa da Chandler ceviz türünden daha kalındır. İlk çıktığında kabuğu açık renkli olsa da zamanla amber rengine döner. Chandler ceviz türü ile kıyaslandığında daha fazla ceviz aromasına sahiptir. Verimi oldukça yüksek olan ceviz türleri arasında yer alır. Tulare ceviz toptan iç ceviz olarak da sıklıkla tercih edilir.
İç verimi oldukça yüksek olan ceviz türlerinden biridir. Ancak Howard ve Chandler kadar yüksek iç verime sahip değildir. Tulare cinsi ceviz türü Nisan ayının başlarında Chandler ceviz cinsinden önce uyanır. Bu nedenle Chandler ceviz türünden önce hasadı gerçekleştirilir. Kendi kendini tozlama özelliği bulunur. Bu nedenle dölleyici ekime gerek duyulmaz. Toptan kabuklu ceviz olarak da sıklıkla tercih edilen ceviz türlerinden biridir.


Tulare Ceviz Faydaları


Tulare ceviz Mart ayı sonralarına doğru don olaylarından etkilenebilir. Bu nedenle ilkbahar soğuklarının olduğu dönemlerde ekilmesi uygun değildir. Tulare ceviz de diğer ceviz türleri gibi tokluk hissi verme özelliğine sahiptir. Bu nedenle kilo kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur. Metabolizmanın düzenlenmesinde de etkilidir. Toptan ceviz satanlar ile bu cevizleri satın alabilirsiniz.
Tulare ceviz düzenli olarak tüketildiğinde faydaları artacaktır. Bunun yanında bağışıklığı güçlendirme özelliği de bulunur. Cildin parlamasına yardımcı olur ve cilt kırışıklıklarını engelleme özelliği vardır. Toptan ceviz satanlar sahibinden Tulare ceviz satışları yapılır. Tulare cevizin enflamasyonu azaltma özelliği de bulunur.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60