Yalova Ceviz

Yalova Ceviz

Yalova ceviz fidanı diğer ceviz fidanlarının yetiştirildiği yerlerde rahat bir şekilde yetiştirilir. Bu fidanlar özellikle sahil bölgelerinde daha rahat yetişir. Meyvesinin ağırlığı yaklaşık 17,4 gram civarındadır. İç verim oranı ise yaklaşık %56 kadardır. Yerli ceviz türlerinden biri olması nedeniyle toptan ceviz olarak en çok tercih edilen ceviz türlerinden biridir.
Yalova cevizinin iç kısmı beyaz renklidir. Son derece kaliteli bir meyvesi bulunur. Don olaylarının geç yaşandığı alanlara ekilmesi daha doğru olacaktır. Sahil bölgelerinde yetiştirilmesi daha uygundur. Salkımında 1 ya da 2li olarak bulunur. Toptan ceviz fiyatları Yalova cevizinin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Kabuk kalınlığı orta kalınlıktadır ve bunun yanında az pürüzlü bir yapısı bulunur.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Yalova Cevizi Özellikleri


Yalova cevizinin oval bir görünümü bulunur. İçeriğinde %70 oranında yağ vardır. Protein oranı %23 civarındadır. Kabuktan kolay bir şekilde ayrılma özelliği bulunur. Kuru ya da taze olarak rahat bir şekilde tüketilebilir. Toptan iç ceviz olarak da satın alınabilir. Erken dönemlerde çiçeklenme özellikleri bulunur. Yalova cevizinin Eylül sonuna doğru hasat işlemleri gerçekleştirilir.
Yalova cevizi en çok tercih edilen yerli ceviz türleri arasında yer alır. Toptan kabuklu ceviz olarak da tercih edilerek tüm sene boyunca tüketilebilir. Son derece kaliteli olması nedeniyle insanların en çok tercih ettiği ceviz türlerinden biridir. Yerli ceviz fidanlarının meyve vermesi yabancı ceviz fidanlarına göre daha geç olur. Tadı oldukça güzeldir.


Yalova Cevizi Faydaları


Yalova cevizinin enflamasyonu azaltma özelliği bulunur. Enflamasyon durumu Alzheimer, tip 2 diyabet, kanser, kalp hastalığı gibi pek çok hastalığa neden olabilir. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan yerli cevizler arasında yer alır. Yapısında bulunan Omega 3 yağ asidi, magnezyum ve aminoasit iltihapların azaltılmasına yardımcı olur.
Düzenli olarak tüketilen ceviz kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. İltihabın azalmasına yardımcı olduğundan kan damarlarının işlevinin iyileşmesini de sağlar. Damarlarda plak oluşumuna engel olma özelliği de bulunur. Diğer sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile birlikte kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Bu özellikleri nedeniyle toptan ceviz satanlar sahibinden sıklıkla tercih edilir.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60