Pedro Ceviz

Pedro Ceviz

Pedro ceviz ağacı verimli ceviz ağaçları arasında yer alır. Bu cevizin rengi beyazdır. Bunun yanında uzun süreler depolanabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle özellikle toptan ceviz olarak sıklıkla tercih edilir. Bu cevizin ağacı geç çiçek açma özelliğine sahiptir. Bu nedenle don olaylarından etkilenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Verimi yüksek olan pedro ceviz ağacı tozlayıcı görevi ile de sıklıkla kullanılır.
Pedro cevizi Fransa menşeili bir ceviz türüdür. Yarı kuvvetli ve yayvan gelişme özelliği bulunur. Bunun yanında son derece verimli olma özelliğine sahiptir. Orta iri ve iri arasında meyveler verir. Oval ve az pürüzlü bir yapısı vardır. Toptan ceviz fiyatları Pedro cevizin özelliklerine göre değişiklik gösterir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Pedro Ceviz Özellikleri


Pedro ceviz ince kabuklu olma özelliğine sahiptir. Kabuk ile cevizin birbirinden ayrılması son derece kolay bir şekilde gerçekleşir. İç rengi beyaz olan bu cevizin iç verimi de yaklaşık %47 civarındadır. Son derece kaliteli ceviz türleri arasında yer alır. Toptan iç ceviz olarak da sıklıkla tercih edilen bir türdür. Yaş ya da kuru olarak tüketilmesinde herhangi bir sorun yoktur.
Pedro ceviz uzun süre depolanabilme özelliğine sahiptir. Ağaçları geç çiçek verdiğinden don olaylarından etkilenmez. Frenguette ile tozlanabilme özelliği bulunur. 900 metre rakıma kadar rahat bir şekilde dikilebilir. Pedro cevizi ağacı çok fazla meyve verme özelliğine sahiptir. Bu nedenle gelişimleri yavaş bir şekilde olur. Bu sebeple bodur ceviz olarak da isimlendirilir. Toptan kabuklu ceviz olarak da en çok tercih edilen türlerden biridir.


Pedro Ceviz Faydaları


Her gün birkaç tane Pedro ceviz tüketimi zayıflamaya karşı etkilidir. Bu nedenle uzman diyetisyenler tarafından da önerilir. Yapısında bulunan besin ve mineraller sayesinde saç ve cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Saç köklerini besleme özelliği nedeniyle yıpranma ya da dökülme gibi sorunların kısa sürede ortadan kalkmasına yardımcı olur. Faydalı özellikleri nedeniyle toptan ceviz satanlar ile en çok satılan ceviz türlerinden biridir.
Pedro cceviz içeriğindeki besin değerleri ile beyindeki çeşitli sorunların giderilmesine yardımcı olur. Küçük çocukların tüketmesi halinde beynin gelişmesini sağlar. Zihni açıcı özelliği ile dikkat çeker. Bu nedenle toptan ceviz satanlar sahibinden ile sıklıkla satılan cevizlerden biridir.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60