Payne Ceviz

Payne Ceviz

Payne ceviz yabancı türlerinden biridir. Toptan ceviz olarak da satın alınabilir. Bu ceviz türünün ağaçlarının erken dönemde çiçeklenme özelliği bulunur. Bunun yanında son derece verimli meyveler verir. Payne ceviz oval görünümlü ceviz türlerinden biridir. İç görünümü açık renktedir. %70 oranında kaliteye sahiptir. Bu cevizler çoğunlukla Eylül ayında hasat edilirler. Meyve iriliği çoğunlukla orta boydadır.
Payne ceviz oldukça verimli bir ceviz türüdür. Toptan ceviz fiyatları ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterir. Bu ceviz türü özellikle İspanya, İsrail, Yunanistan, Şili gibi ülkelerde daha çok yetiştirilir. Hassas bir tür olması nedeniyle bakımının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Payne Ceviz Özellikleri


Payne ceviz ağacının yan kısımlarındaki dallardan meyve verme oranı %90 civarındadır. Bu ceviz türü erken çiçeklenmesi ile bilinir. Bu nedenle Eylül gibi hasat edilmesi uygundur. Orta-küçük grupta meyve verme özelliği bulunur. Toptan iç ceviz olarak sıklıkla tercih edilen bir türdür. Bu ceviz türünün kabuk yapışması da son derece başarılıdır. Oval şekilli meyvelere sahiptir.
Oldukça verimli olan bu ceviz türünün ağacı hastalıklara ve zararlılara karşı hassas olduğundan bakımının doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Payne ceviz toptan kabuklu ceviz olarak da sıklıkla tercih edilir. İç kuru ceviz olarak da tüketime uygun olması ile bilinir. Hassas bakıma ihtiyaç duyması nedeniyle daha ılıman alanlarda yetiştirilir.


Payne Ceviz Faydaları


Payne ceviz diğer ceviz türlerinde olduğu gibi sağlık bakımından bir mucizedir. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türlerinden biridir. Ülkemizde ve dünyada pek çok yetiştirici tarafından yetiştirilen bu ceviz türü insanların sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Payne ceviz kalpten beyine pek çok organa faydaları ile bilinir.
Tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilen bu ürünleri toptan ceviz satanlar sahibinden satın alabilirsiniz. Günde birkaç tane ceviz tüketiminin insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Kalp dostu olmasının yanında kolesterolü düşürme özelliği vardır. Kalp damarlarını besleyen bu ürün insanların çeşitli kalp rahatsızlıklarından korunmasına yardımcı olur. Beyin gelişimine etkileri oldukça fazladır. Saç ve cilt sağlığı bakımından son derece etkilidir. Bazı ceviz türlerinin kısaca özelliklerini öğrenmek isterseniz Vimeo Videomuzu izleyebilirsiniz.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60