Sebin Ceviz

Şebin Ceviz

Şebin ceviz yerli ceviz fidanları arasında yer alır. En verimli cevizlerden biridir. Şebin ağacı verimli ceviz türleri arasında yer alır. Toptan ceviz olarak da sıklıkla tercih edilen türlerden biridir. Verimli fidan türlerinden biri olmasının yanında suya ve güneşe karşı duyarlı olması nedeniyle özel bakım ister. Şebin ceviz ağacı erken dönemde meyve veren ceviz ağaçları arasında yer alır.
Şebin ceviz ağacı kıyı bölgeleri dışında her yerde rahat bir şekilde yetişebilir. Geç donların olduğu yerlerde oldukça yüksek verimli olma özelliğine sahiptir. Meyvelerinin ince kabuklu olma özelliği bulunur. Kabuklarından kolay bir şekilde ayrılabilme özelliği vardır. Toptan ceviz fiyatları çeşitli ceviz türlerinin niteliklerine göre değişkendir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Şebin Ceviz Özellikleri


Şebin cevizinin içi dolgun meyvesi bulunur. İç oranı yaklaşık %63 civarındadır. Bu ceviz türü genelde kuru olarak tercih edilir. Toptan iç ceviz olarak da sıklıkla tüketilir. Şebin cevizlerinin tozlayıcısı Bilecik ve Yalova olarak bilinir. Şebin cevizi genelde Eylül ayında hasat edilen bir ceviz türüdür. Geç yapraklama özelliği nedeniyle ilkbahar don olaylarında verimli bir ağaçtır.
Şebin ceviz yan dal kısımlarından yeterli miktarda ceviz verme özelliğin sahiptir. Bir salkımda yaklaşık 2-4 adet ceviz oluşumu gözlemlenir. İç cevizinin kabuktan ayrılması son derece kolaydır. Toptan kabuklu ceviz olarak da tercih edilebilir. Şebin cevizinin kabukları incedir. İç cevizlerinin açık renkli olma özelliği bulunur. İç büzüşme durumları düşük oranlarda gerçekleşir.


Şebin Ceviz Faydaları


Şebin ceviz günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiğinde kötü kolesterolün düşmesine etki eder. İltihabın azalmasına yardımcı olur ve kan damarlarının işlevini iyileştirme özelliği vardır. Şebin ceviz damarlarda plak oluşumuna engel olur. Bu şekilde dolaşım sisteminin korunmasına yardımcı olur. Toptan ceviz satanlar tarafından sıklıkla satılan cevizlerden biridir.
Ceviz yeme beyin fonksiyonlarının gelişmesine yardımcı olur. Hafızayı güçlendirme özelliği bulunduğundan Alzheimer hastalığının ilerlemesinin yavaşlamasına yardımcı olur. Şebin ceviz polifenol ellagitanninler açısından zengindir. Toptan ceviz satanlar sahibinden ile Şebin ceviz uygun fiyatlara satın alınabilir. Protein, lif ve sağlıklı yağ bakımından zengindir. Kalp ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60