Serr Ceviz

Serr Ceviz

Serr ceviz yabancı ceviz fidanları arasında yer alır. Bu tür çok erken çiçeklenme özelliğine sahiptir. Payne türü ile kıyaslandığında yapraklanması çok daha etkendir. Serr ceviz erken ve orta periyotlarda hasat edilebilir. Antraknoza karşı hassas bir yapısı bulunur. Serr ceviz toptan ceviz olarak da satın alınabilir. İri meyveli olan bu cevizlerin iç verimi yaklaşık %60 civarındadır.
Serr ceviz iç ceviz ağırlığı 7,8 gram civarındadır. İçi açık renkli bir yapıya sahiptir. Meyve oranı ise %70 ile 80 aralığındadır. Toptan ceviz fiyatları ürünlerin özelliğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Serr ceviz iri meyveli olması ile bilinen bir türdür. Bunun yanında iç ceviz randımanının yüksek olması ile de bilinir.

toptan ceviz
toptan ceviz fiyatları


Serr Ceviz Özellikleri


Serr ceviz iç renk oranları bölgelere ve mevsimlere göre değişiklik gösterir. Toptan iç ceviz olarak Serr ceviz sıklıkla tercih edilir. Serr ceviz türü Mart ayının sonlarına doğru filizlenme özelliğine sahiptir. Bu ceviz türünün kuruları yaklaşık 14 gram civarındadır. İnce bir kabuk yapısı bulunur.
Serr cevizde iç cevizin kabuğu doldurma özelliği bulunur. Açık renkli bir yapısı vardır. Kendi kendini dölleyebilme özelliğinden dolayı herhangi bir dölleyici kullanılmasına gerek yoktur. Toptan kabuklu ceviz olarak da tercih edilir. İç ceviz veriminin en yüksek olduğu ceviz türleri arasında yer alır. İç ceviz veriminin %61’lere kadar çıktığı da gözlemlenmiştir. İç cevizi, Chanler ile karşılaştırıldığında daha az berraklıkta bir yapısı bulunur.


Serr Ceviz Faydaları


Serr ceviz epilepsi ve bunama gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Bunun yanında kalp sağlığının korunmasında da etkilidir. Tokluk hissi verme özelliği bulunur. Bu sebeple kilo kontrolü amacıyla da tüketilir. Toptan ceviz satanlar tarafından en çok satılan ceviz türleri arasında yer alır. Metabolizmanın iyileştirilmesine faydası bulunur.
Bakır, demir, selenyum, kalsiyum, çinko gibi mineraller bakımından zengindir. Büyüme ve gelişmenin sağlanmasında ve nükleik asit sentezi gibi metabolik aktivitelerde rol oynar. Toptan ceviz satanlar sahibinden ile Serr ceviz satın alınabilir. Bu ceviz türünün bağışıklığı güçlendirme özelliği de bulunduğundan kişilerin kolayca hastalıklara yakalanmasına engel olur.

Shopping Cart
Call Now ButtonAra 0538 446 54 60